Průmyslový Indukční průtokoměr Flow 33 Ex s certifikací ATEX pro výbušné prostředí

Indukční průtokoměr FLOW 33 EX bez displeje je ideálním řešením pro zákazníky, kteří pro řízení procesů potřebují pulsní či proudový signál z měřiče a nepotřebují tak displejovou zobrazovací jednotku.

 

Klíčové technické vlastnosti

Vyhodnocovací jednotka tohoto průtokoměru se nachází přímo na samotném čidle. Měřič je vyráběn v provedení z konstrukční oceli, avšak samozřejmostí je také kompletní celonerezové provedení. Stav měřiče je signalizován dvěma informačními LED diodami, které se nachází na vyhodnocovací jednotce. Elektrické připojení zajišťuje standardní konektor Amphenol C016 neo Seacon M23.

Aktuálního průtoku je snímán buď nerezovými, tantalovými či hastelloy elektrodami.

K dispozici jsou procesní připojení v podobě přírubového či mezipřírubového připojení, potravinářského šroubení, clampu či závitového připojení.

Flexibilitu použití zajišťuje hned několik druhů výstelek a to tvrdá či měkká pryž, pryž s atestem na pitnou vodu, PTFE.

 

Uplatnění měřiče v průmyslu

Díky své jedinečné konstrukci s nerez oceli je ideální pro použití všude tam, kde je vyžadována dlouhodobá životnost i při velmi těžkých podmínkách. Např. technologické procesy v důlním průmyslu (bioplynové stanice, důlní průmysl, rafinérie, benzínové stanice, potravinářský průmysl, kde hrozí výbuch.)

 Díky vysoké vzorkovací frekvenci měřícího signálu dosahuje průtokoměr velmi vysoké opakovatelnosti (0,2). Další častou typickou aplikací je přenos okamžitého průtoku nebo objemového množství do nadřazeného PLC bez nutnosti lokálního displeje v nejrůznějších technologiích. Měřič je zpracován ve velmi robustním provedení, a proto se hodí i do těžkého průmyslu, kde je vyžadována dlouhodobá životnost i v těch nejtěžších provozních podmínkách.

 

Indukční průtokoměr FLOW 33 Ex a jeho hlavní přednosti

  • vysoká kvalita a spolehlivost
  • proudový výstup 4÷20mA nebo 0,2÷1mA
  • impulzní výstup nebo 5÷15Hz
  • jednoduché elektrické zapojení konektorem Amphenol C016 nebo Seacon M23
  • možnost celonerezového kompaktního provedení
  • velmi pevná konstrukce
  • velká variabilita mechanického připojení
  • široký výběr materiálů výstelek a elektrod
Fotogalerie produktu