Dávkovací indukční průtokoměr Flow 38 Batch do průmyslu

Indukční dávkovací průtokoměr Flow 38 Batch představuje komplexní inteligentní systém v kombinaci indukčního senzoru a dávkovací jednotky.

 

Klíčové technické vlastnosti

Dávkovací indukční průtokoměr Flow 38 Batch nabízí ucelený kompaktní systém pro řešení problematiky dávkování od počátečního nastavení dávky, její odměření (případně její pozastavení či zrušení), až po přímé ovládání akčního členu řídícím napětím až 230VAC. Jednotka spojená s ovládací deskou pro soustavu relé tak, aby mohly řídit jednotlivé akční členy v systému. Nevyžaduje tedy napojení na žádný nadřazený systém PLC.

Robustní provedení elektronické jednotky umožňuje spolupráci s obsluhou i v rukavicích. Manipulace s elektronickou jednotkou dávkovacího průtokoměru tak odpovídá užívání v těžkém průmyslu. Tato elektronická jednotka umožňuje kompletní ovládání včetně nastavení velikosti jednotlivé dávky, spuštění a případně její zastavení s následným nulováním nebo pokračováním započaté dávky. Toto je zabezpečeno intuitivním a jednoduchým přístupem ke kontrolním prvkům jednotky a přehledným displejem s veškerými informacemi pro obsluhu.

Celý komplet stojí na stávajícím měřiči FLOW 38 a uživatel má přístup do menu standardního průtokoměru včetně jednotlivých počítadel. Zařízení obsahuje zdvojené reléové spínače (se zatížením 250 V, 10 A) řízenené nadřazenou jednotkou FLOW 38 v závislosti na průběhu dávky.

Čidlo dávkovacího průtokoměru může být opatřeno procesním připojením dle požadavků (přírubové, sendvičové, čili mezi-přírubové, závitové, mlékárenské šroubení DIN 11851 nebo Clamp).

 

Dávkovací indukční průtokoměr Flow 38 Batch – Elektronika

Jedná se o robustní provedení jednotky BATCH přizpůsobené svým jednoduchým ovládáním a velkými řídícími prvky pro nastavování i v rukavicích, a to i v těch nejtěžších podmínkách doplněné o kompletní odrušovací filtr.

Vyhodnocovací jednotka je opatřena dvěma vnějšími tlačítky (zelené a červené) na spodní části jednotky k ovládání dávky a potenciometrem mezi těmito tlačítky k nastavení velikosti dávky. Dále pak třemi nastavovacími tlačítky samotného měřiče na spodní části nerezové desky měřící elektroniky.

 

Funkce ovládacích (spodních) tlačítek dávky

 • Potenciometr Nastavení velikosti dávky, přičemž minimální hodnota potenciometru odpovídá nastavené hranici pro minimální dávku a maximální vytočení potenciometru pak maximální hodnotě hranice dávky.
 • Zelené tlačítko „START“ Start nastavené dávky od začátku, případně její opětovné spuštění, v případě předešlého zastavení červeným tlačítkem.
 • Červené tlačítko „STOP“ Zastavení probíhající dávky. V případě, že je dávka již pozastavena, celá nedokončená dávka se vynuluje a jednotka je připravena k opětovnému spuštění dávky znova od začátku zeleným tlačítkem.

 

Uplatnění dávkovacího průtokoměru v průmyslu

Dávkovací průtokoměr FLOW 38 Batch je vhodný pro různorodé dávkovací procesy v průmyslu.

 

Dávkovací indukční průtokoměr Flow 38 Batch a jeho hlavní přednosti

 • průmyslové provedení dávkovače
 • velmi jednoduchá a intuitivní obsluha
 • potenciometr pro nastavení velikosti dávky
 • možnost pozastavení dávky s jejím pozdějším dokončením
 • impulsní výstup průtoku s variabilní konstantou
 • vysoká odolnost proti abrazi (lze dávkovat např. i tekutý beton)
 • senzor průtoku je možné uzpůsobit i velmi agresivní nebo zásadité kapalině
 • velká variabilita procesního připojení
 • možnost čidla v celonerezovém provedení
Fotogalerie produktu