Průmyslový indukční průtokoměr Flow 45 s bateriovou displejovou jednotkou

Indukční průtokoměr FLOW 45, u kterého lze využít pro napájení interní lithiovou baterii bez nutností externího zdroje, byl vyvinut speciálně pro potřeby umístění do prostor bez napájecího napětí. Jeho nasazení je ideální například ve vodovodních řádech či na odlehlých zavlažovacích systémech, tedy s umístěním bez síťového napájení. Bateriový průtokoměr vyniká vysokou přesností v celém rozsahu průtoku.

 

Klíčové technické vlastnosti

Bateriový průtokoměr FLOW 45 dodáváme standardně ve světlostech DN15 až DN200. Zobrazovací jednotka s jednořádkovým zákaznickým alfanumerickým LCD displejem je volně otočná o 350°, což umožňuje zákazníkovi rychlý a pohodlný odečet. Vyrábí se buď v kompaktní či oddělené verzi.

Před každým měřením probíhá automatická diagnostika veškerých funkcí a součástí nutných ke správnému měření. Na základě výsledků je pak měřič například schopen identifikovat prázdné potrubí a celé měření anulovat, anebo naopak vyhodnotit směr proudění a výsledek započítat do odpovídajících sumárních registrů.

K dispozici jsou různá procesní připojení, a to přírubové, sendvičové (mezi-přírubové), závitové a dále pak mlékárenské šroubení (DIN 11851) či clamp.

Průtokoměr umožňuje připojení do nadřazených řídících či monitorovacích systémů prostřednictvím impulsního výstupu, komunikace RS 485 (protokol M-BUS/Mod-Bus) nebo GSM přenosu dat. Data lze, mimo jiné, archivovat na microSD kartu a to i v režimu datalogger.

Flexibilitu použití zajišťuje hned několik druhů výstelek, a to tvrdá či měkká pryž, pryž s atestem na pitnou vodu, PTFE, PFA či ETFE.

Interní lithiová baterie dosahuje životnosti, v případě periody měření 8 s, až 5 let. Při kalkulaci životnosti baterie je však důležitá nejen perioda měření, ale také užívané výstupy či komunikace. Čím náročnější výstupy na energii jsou, tím je kratší délka životnosti baterie. Proto je nutné volit s velkou obezřetností jednak typ komunikace či výstupu, jednak periodu přenosu dat.

 

Uplatnění měřiče v průmyslu

Indukční průtokoměr FLOW 45 najde uplatnění v nejrůznějších odvětvích průmyslu jako např. vodohospodářství (úpravny vod, kontrolní měření na uzlech), zemědělství (zavlažovací systémy), potravinářský průmysl (mlékárny, pivovary aj.) s potřebou přenosného měření.

 

Indukční průtokoměr FLOW 45 a jeho hlavní přednosti

  • napájení z interní lithiové baterie
  • možnost externího napájení
  • modul pro GSM přenos dat
  • archivace dat na Micro SD kartu
  • volně otočný displej o 350° pro pohodlný odečet
  • téměř bezúdržbový provoz
  • jednoduchá instalace a obsluha
  • nezpůsobuje tlakové ztráty
Fotogalerie produktu