Průmyslový Indukční průtokoměr Flow 38 se zobrazovací displejovou jednotkou

Indukční průtokoměr Flow 38 s displejem hned v několika provedeních je určen pro širokou škálu měření elektricky vodivých kapalin v různých odvětvích průmyslu.

 

Klíčové technické vlastnosti

Díky široké variabilitě provedení si může zákazník tento přesný průtokoměr přizpůsobit dle jeho specifických požadavků, a to jak mechanicky podle typu instalace, tak i vlastním nastavením vyhodnocovací jednotky.

Vyhodnocovací jednotka měřiče se vyrábí ve třech verzích. První z nich je standardní provedení (hlava), jehož výhodou je především možnost otočení až o 350° a ovládání bočními tlačítky pro zobrazení měřených nastavených hodnot. Odečet hodnot se tak pro zákazníka stává velmi pohodlným. Standardní provedení může být vyhotoveno buď v kompaktní nebo oddělené verzi. Druhým typem vyhodnocovací jednotky je provedení čelní. Výhodou čelní jednotky v kompaktním provedení je její umístění z čelní strany čidla. Oddělené provedení čelní verze nabízí možnost uchycení přímo na DIN lištu. Poslední verzí vyhodnocovací jednotky je panelové provedení. Jeho velkou výhodou je možnost instalace zobrazovací jednotky do dvířek rozvaděče.

K dispozici je procesní připojení, a to přírubové, sendvičové (mezi-přírubové), závitové a dále pak mlékárenské šroubení (DIN 11851) či clamp.

Průtokoměr dále nabízí širokou škálu výstupů a komunikací pro připojení do různých řídících systémů. Zákazník tak má k dispozici dva impulsní výstupy (max. 400 Hz) s možností nastavení na flowswitch/status/směr, proudový výstup 4÷20 mA či komunikaci RS485 (protokol M-BUS/Mod-Bus). Data lze, mimo jiné, archivovat na microSD kartu i v režimu datalogger.

Flexibilitu použití zajišťuje hned několik druhů výstelek, a to tvrdá či měkká pryž, pryž s atestem na pitnou vodu, PTFE, PFA či ETFE.

 

Uplatnění měřiče v průmyslu

Indukční průtokoměr FLOW 38 najde uplatnění v nejrůznějších odvětvích průmyslu jako např. vodohospodářství (úpravny vod, kontrolní měření na uzlech), zemědělství (zavlažovací systémy), potravinářský průmysl (mlékárny, pivovary aj.) a papírenský, energetický či těžební průmysl. V neposlední řadě to jsou i dávkovací systémy na nejrůznějších technologiích s potřebou displeje.

 

Indukční průtokoměr FLOW 38 a jeho hlavní přednosti

  • volně otočný displej o 350° pro pohodlný odečet
  • přídavná karta pro archív/dataloger na microSD, komunikace MBus
  • dva plně nastavitelné výstupy impuls/flowswitch/status/směr
  • velmi jednoduchá a intuitivní obsluha
  • velká variabilita procesního připojení
  • možnost stavební délky přímo na míru
  • možnost čidla v celonerezovém provedení
  • velký dynamický měřící rozsah
  • vysoká přesnost a opakovatelnost měření
  • široký výběr materiálů výstelek a elektrod
Fotogalerie produktu