INDUKČNÍ PRŮTOKOMĚR FLOW 33 BEZ ZOBRAZOVACÍ DISPLEJOVÉ JEDNOTKY

Indukční průtokoměr FLOW 33 bez displeje je ideálním řešením pro zákazníky, kteří pro řízení procesů potřebují pulsní či proudový signál z měřiče a nepotřebují tak displejovou zobrazovací jednotku.

 

Klíčové technické vlastnosti

Vyhodnocovací jednotka tohoto průtokoměru se nachází přímo na samotném čidle. Měřič je vyráběn v provedení z konstrukční oceli, avšak samozřejmostí je také kompletní celonerezové provedení. Stav měřiče je signalizován čtyřmi informačními LED diodami, které se nachází na vyhodnocovací jednotce. Elektrické připojení zajišťuje standardní konektor M12, 8 pin. Neocenitelnou předností měřiče je možnost jeho nastavení přes Bluetooth komunikaci prostřednictvím vlastního android/windows software. Uživatel si tak může průtokoměr nastavit pomocí vlastního mobilního zařízení, ať už mobilním telefonem či tabletem přímo na místě instalace. Díky této aplikaci lze provádět jednoduchou diagnostiku přístroje, v rámci kontroly zapojení simulovat průtok, měnit veškerá nastavení měřiče včetně dvou impulsních kontaktů (případně spínacího kontaktu hlídače průtoku a signálu status) a jednoho výstupu proudové smyčky 4÷20mA. V neposlední řadě ji lze využít i k zobrazení aktuálního průtoku.

Ten je snímán buď nerezovými, tantalovými či hastelloy elektrodami.

K dispozici jsou procesní připojení v podobě přírubového či mezipřírubového připojení, potravinářského šroubení, clampu či závitového připojení.

Flexibilitu použití zajišťuje hned několik druhů výstelek a to tvrdá či měkká pryž, pryž s atestem na pitnou vodu, PTFE, PFA či E-CTFE.

 

Uplatnění měřiče v průmyslu

Indukční průtokoměr FLOW 33 najde uplatnění v nejrůznějších odvětvích průmyslu jako např. vodohospodářství (úpravny vod), potravinářský průmysl (mlékárny, pivovary aj.), papírenský, energetický či těžební průmysl. Díky vysoké vzorkovací frekvenci měřícího signálu dosahuje průtokoměr velmi vysoké opakovatelnosti (0,2%), čehož se s výhodou využívá při dávkovacím procesu i rychlých a malých dávek například na plnících strojích (karuselech). Další častou typickou aplikací je přenos okamžitého průtoku nebo objemového množství do nadřazeného PLC bez nutnosti lokálního displeje v nejrůznějších technologiích. Měřič je zpracován ve velmi robustním provedení, a proto se hodí i do těžkého průmyslu, kde je vyžadována dlouhodobá životnost i v těch nejtěžších provozních podmínkách.

 

Indukční průtokoměr FLOW 33 a jeho hlavní přednosti

  • vysoká kvalita a spolehlivost
  • ovládání pomocí Bluethooth komunikace prostřednictvím vlastního android/windows software
  • proudový výstup a dva impulsní kontakty s možností změny na kontakt hlídače průtoku a status měřiče
  • jednoduché elektrické zapojení standardním šroubovacím konektorem M12, 8Pin
  • možnost celonerezového kompaktního provedení
  • velmi pevná konstrukce
  • velká variabilita mechanického připojení
  • široký výběr materiálů výstelek a elektrod
Fotogalerie produktu
Video produktu