INDUKČNÍ PRŮTOKOMĚR FLOW 33 BEZ ZOBRAZOVACÍ DISPLEJOVÉ JEDNOTKY

Indukční průtokoměr FLOW 33 bez displejové jednotky je ideálním řešením pro zákazníky, kteří pro řízení procesů potřebují pulsní či proudový signál z měřiče a nepotřebují tak lokální displejové zobrazení.

 

Klíčové technické vlastnosti

Vyhodnocovací jednotka tohoto průtokoměru se nachází přímo na samotném čidle. Měřič je vyráběn v provedení z konstrukční oceli, avšak samozřejmostí je také kompletní celonerezové provedení. Stav měřiče je signalizován čtyřmi informačními LED diodami, které se nachází na vyhodnocovací jednotce. Elektrické připojení zajišťuje standardní konektor M12, 8 pin. Neocenitelnou předností měřiče je možnost jeho nastavení přes Bluetooth komunikaci prostřednictvím vlastního android/windows software. Uživatel si tak může průtokoměr nastavit pomocí vlastního mobilního zařízení, ať už mobilním telefonem či tabletem přímo na místě instalace. Díky této aplikaci lze provádět jednoduchou diagnostiku přístroje, v rámci kontroly zapojení simulovat průtok, měnit veškerá nastavení měřiče včetně dvou impulsních kontaktů (případně spínacího kontaktu hlídače průtoku a signálu status) a jednoho výstupu proudové smyčky 4÷20mA. V neposlední řadě ji lze využít i k zobrazení aktuálního průtoku.

Ten snímají buď nerezové, titanové, tantalové či hastelloy elektrody.

K dispozici jsou procesní připojení v podobě přírubového či mezipřírubového připojení, potravinářského šroubení, clampu či závitového připojení.

Flexibilitu použití zajišťuje hned několik druhů výstelek a to tvrdá či měkká pryž, pryž s atestem na pitnou vodu, Rilsan, PTFE, PFA či ETFE.

 

Indukční průtokoměr FLOW 33 – uplatnění v průmyslu

Měřič má široké uplatnění napříč průmyslovými obory. Nejčastěji je využíván jako OEM produkt pro zakomponování do kompletních technologických řešení, ať už pro vlastní měření průtoku anebo dávkovacích procesů např. vodohospodářství (úpravny vod), potravinářský průmysl (mlékárny, pivovary aj.), papírenský, energetický či těžební průmysl. Díky vysoké vzorkovací frekvenci měřícího signálu dosahuje průtokoměr velmi vysoké opakovatelnosti (0,2%), čehož se s výhodou využívá při dávkovacím procesu a to i rychlých a malých dávek například na plnících strojích (karuselech). Další častou typickou aplikací je přenos okamžitého průtoku nebo objemového množství do nadřazeného PLC bez nutnosti lokálního displeje v nejrůznějších technologiích. Měřič je zpracován ve velmi robustním provedení, a proto se hodí i do těžkého průmyslu, kde je vyžadována dlouhodobá životnost i v těch nejtěžších provozních podmínkách.

 

Indukční průtokoměr FLOW 33 a jeho hlavní přednosti

  • provedení měřiče do EX prostředí (Flow 33 Ex)
  • vysoká kvalita a spolehlivost
  • proudový výstup a dva impulsní kontakty s možností změny na kontakt hlídače průtoku a status měřiče
  • jednoduché elektrické zapojení standardním šroubovacím konektorem M12, 8Pin
  • možnost celonerezového kompaktního provedení
  • velmi pevná konstrukce
  • velká variabilita mechanického připojení
  • široký výběr materiálů výstelek a elektrod
Fotogalerie produktu